Ancak hesabınıza durmadan giriş karşılayıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas umumiyetle kullanıcı adınızı bileğkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde durum düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Takipçi arttırmak için kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram kontaksı istediği için şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çfethetmek için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Elbette Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen eşhas için ne efsus ki çok fazla racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek haddizatında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğkonutirin ve çabucak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz bileğkonutiğinde yahut kullanıcı adınız bileğkonutiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğkonutirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkonutiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazen “bileğkonuikliği geçmiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini bileğkonutirdiği için sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?