Global, bir esrarın evet da hizmetin koca miktarlarda satın alınması yahut satılması manaına hasılat. Global satış, ekseriya dağınık satışların tersine, ürünleri koca miktarlarda satın kayran ve daha sonrasında bunları küçük miktarlarda satan hizmetletmelere evet da müşterilere strüktürlır.

Toptancılık ise, üreticilerden yahut ithalatçılardan ürünleri koca miktarlarda satın kayran ve bunları daha sonrasında perakendecilere yahut son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin koca miktarlarda satın alınması sayesinde, ürünlerin daha düşük birim maliyeti ile satılabilmesine olanak sağlarlar. Toptancılar hatta, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı çıkmak kucakin farklı ürünlerin bulunduğu birbir hayli kategoride ürün sunabilirler.

Global tecim, birbir hayli endüstride bulunabilir ve ekseriya ürünlerin maliyetini ıskat etmek isteyen küçük ve koca hizmetletmeler tarafından kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kâmilen satın alınır ve daha sonrasında müşterilere dağınık olarak satılır. Antrparantez, bir yapım şirketi yapım malzemelerini kâmilen satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde daha bir araba kar elde edebilir.

Toptancılar, ekseriya ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emniyetli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin tamam ürünleri tamam zamanda almasını sağlar. Toptancılar hatta, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına orantılı farklı ürünler sunarak rekabet kazanımı sağlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler kucakin birbir hayli kazanım sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını zaitrabilirler ve koca miktarlarda satış yapmış oldukları kucakin daha bir araba hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sayesinde ürünleri daha düşük fiyata satın alabilir ve daha düşük maliyetlerle satış yaparak daha bir araba kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da kucakerebilir. Örneğin, kâmilen satış yetiştirmek kucakin koca miktarlarda ürün stoku izlemek gerekir, bu da para akışını etkileyebilir ve hizmetletmeler kucakin riskli olur. Antrparantez, toptancıların müşterilerine daima ürün hazırlık edebilmeleri ve rekabetçi fiyatlar sunabilmeleri kucakin, hazırlık zinciri yönetiminde tetik olmaları ve hızlı yanıt ita kabiliyetlerinin olması önemlidir.