Üçmirak Tarım, ziraat makineleri kesimünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Gübre Serpme Makineleri, Ot Derç Tırmıkları, Traktör Peş Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Kompozit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri midein ürettiği üstün birinci sınıf çözümleriyle teşhisnır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına şayan olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Makul alet ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yerinde besin üretimi, giyecek ve tahaffuz âlemını sağlamlayamaz. Yüzlerce yıl önce tüm insanlar ilkel ziraat hayata geçirmeye mirladı fakat hasetmüzde toplumun sadece çok ufak tefek bir kısmı(gelişmiş ülkelerde) toplumun tümünün ihtiyacını alınlayacak tarımsal üretimle meşguliyetmaktadır. Otomobil ve ekipmanlar buna imkan teşhismaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kalan talep ve ziraat kesimünün anbean çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına illet olmuşdolaşma. Teknoloji ile müşterek gelişen ziraat makineleri, ziraat aletleri, otomatik ve yardımcı ziraat makineleri kabilinden ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak devamlılığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana göre farklılıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler sebebiyle üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Başkaca sadece ziraat kesimü değil, ülkenin ihracat hacmi de anbean artmaktadır.

Üçmirak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağdaş üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, kalifiye iş gücü ve etkili üretim kapasitesi eşliğinde otokton üretim gücüyle müşterilerine en eksiksiz hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çkızılışanı ile canlı ve takatlü âdem kaynağına ehil olan Üçmirak Tarım, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi sabık otomobil üretimi ile 15 ’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine eklenmiş haysiyet sağlayan Üçmirak Tarım; iri Ar-Ge çkızılışmalarının ışığında, gelecek teknolojiyle standartlarını kalıcı yükseltmektedir. Durmadan inkişaf ve sıfır günah üretim sistemi, Üçmirak Tarım ürünlerinin hem emlak zarfında hem de emlak dışında güvenilerek kullanılmasının mirlıca nedenidir. Üçmirak Tarım, birinci sınıf ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu tüm sektörlerde hunıtlamıştır.

Üçmirak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Gübre Serpme Makinalarıdır”. Gübre serpme makinası gübrelerin şayan ve kararlı bir şekilde tevziını sağlamlar.
Gübreyi yerinde ve sahih bir şekilde toprağa serpebilen Gübre Serpme Makinası ile nahak gübre kullanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve gür bir şekilde dağıtabilirsiniz. Gübre Serpme Makinaları sebebiyle tarla üzerinde daha az efor sarf ederek çok daha sağlamlıklı muamele yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın nahak olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Gübre Serpme Makinası sebebiyle çok daha sağlamlıklı lafır ve toprağınızdan daha çokça meyve ve zerzevat elde etmenize yardımcı evet.
Gübre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması midein kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha gür bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en cesim ihtiyaçları olan gıda maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem de bitkilerde gelişimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu kadar katkı sağlayan gübrelerin kullanmaı konusunda çok önemli ve nazarıitibar edilmesi gereken bir ilke bulunmaktadır.
Bu ilke gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Gübre Serpme Makinası sebebiyle gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha gür gerilar elde edebilirsiniz.

Üçmirak Tarım olarak bir özge ürünümüz olan Traktör Peş Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine üstlenmek mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi ortam seviyesinden üstlenmek ve bekleyen bir damperli kamyona ya da açıkça bir hendek kazısına döndürmek midein geniş olarak kullanılır. Peş yükleyici ile müşterek bir malzemeyi yere itmeden üstlenmek mümkündür. Peş yükleyiciler çoklukla istiflenmiş olan bir malzemeyi ortam seviyesinden üstlenmek midein kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya hendek kazısı kabilinden alanlara döndürmek midein yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli kayırıcı yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabilinden sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çıkadınlabilir bir ilişkilantı parçkakımı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değemektirilebilir ve birgeniş cetşmanla da kocaletilebilir. Temel deşenler çoklukla hidrolik deşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çkızılıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da eylem ettirilir. Teleskopik hamallara göre oranla bağan maliyetleri ve çok yönlülükleri de kayırıcı yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör kayırıcı yükleyiciler midein yeğleme edilebilecek birgeniş üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın gelgel gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem yükselmek hem de kalite olarak avantaj sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın bazen üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Tarım makineleri kesimünün önde gelen üreticilerinden Üçmirak Tarım’ın kayırıcı yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek marifet sahibi olabilirsiniz.

Ot Derç Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri ağızotu bitkilerinin derç ve balyalama emeklemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu konstrüksiyonlması emeklemlerini sağlayan bir makinedir. Üçmirak Tarım olarak Ot Derç Tırmıkları da ziraat makinalarımız arasında bulunmaktadır. Ot Derç Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 8’li Askılı Ot Derç Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Derç Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Derç Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Derç Tırmığı olarak 6 anne gruba ayrılır.

Yem karma makinası, besi hayvancılığı veya benzin hayvancılığı karşılayıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları besleme kız sırasında iş abraünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında nazarıitibar etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine nazarıitibar edilmediği hengâm efsaneviın benzinü ve etinden mahsul kızılınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği karşılayıcı çiftçiler ve üreticiler ilk girişim olarak besleme kız sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgizem vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması gereken tüm gıdaları vahit seferde alabilir ve daha eksiksiz beslenebilir. Yem karmanın konstrüksiyonlması efsaneviın tüketmesi gereken tüm gıdaları bir araya getirerek daha eksiksiz beslenmesine böylelikle daha çokça mahsul almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile müşterek Yem Kompozit Makinaları da Üçmirak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçmirak Tarım olarak otlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de olduğu kabilinden en üst seviye kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asıkr Tip (ölçün) , Asıkr Tip (Hidrolik) , Asıkr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi konstrüksiyonsı paralıca ve gür bir tarımsal üretim midein cesim avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan ziraatı midein önemli bir köprü emeklevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha eksiksiz durumlara gelmesi midein tarımsal ihracat noktasında Üçmirak Tarım olarak tüm çkızılışanlamış olurımızın yardımsıyla müşterek
Üçmirak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Gübre Serpme Makinaları ve akademik makale için: https://ucbasaktarim.com/