Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat yerında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde marka yapıu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar eğitim kolünde ev olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çdüzenışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, basketbol köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevki aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cenahı saf Türkiye’nin en şanlı özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda mevki almaktadır.

KALKO, eğitim yerında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birgeniş düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim yerında projeler yürütmektedir. Her sene birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko