Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca veri aktarımı yürekin değil, aynı zamanda meze yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle konstrüksiyonlabildiği kabil hatta tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri yoluyla konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve söyleşi etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş onarmak yürekin yalnızca nickname (protez kişi) yazmak yerinde olurken bazılarındaysa sohbete esaslamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek meyan yüzünü kullanarak yalnızca tasarlı, tasarlı ve fonlü, sesli ve fonlü kabil tercihe ilgilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öteki pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet